Webinar tirsdag den 19. august kl. 09:00:
PostNord Strålfors og dao fortæller om nye produkter og services (offentlige myndigheder)
Fra d. 30. december 2025 stopper PostNord med at omdele breve. Herefter vil dao være den eneste landsdækkende brevdistributør på markedet i Danmark.
Vi modtager mange spørgsmål fra myndigheder som er usikre på, hvad dette kommer til at betyde i praksis og hvordan de skal håndtere deres fysiske post fremover.
Vi har inviteret dao til at deltage i webinaret sammen med os, hvor vi vil vi besvare de oftest stillede spørgsmål, ligesom vi vil komme ind på flere af dao’s nye produkter, der lanceres hen over sommeren.
På webinaret kommer vi ind på følgende:
Hvilke konvolutter kan jeg bruge og er der særlige krav til disse?
Hvor og hvordan kan man indlevere sin fysiske post fremover? Kan man fortsat få afhentet sine breve på sin myndigheds adresse?
Hvilke muligheder findes der som erstatning for frankeringsmaskiner?
Hvad bliver priserne for at sende fysiske breve i 2026?
Hvordan kan PostNord Strålfors hjælpe?
Indlægsholdere
)
Kenneth Lundø
Key Account Manager, PostNord Strålfors
)
Helle Kærgaard Bjerre
Business Area Manager, Public, PostNord Strålfors
)
Sofie Møller
Sales Executive, dao
)
Brian Møller Lindblad
Salgschef, dao
Praktisk information
Du kan tilmelde dig helt frem til starten af webinaret. Skulle du være forhindret i at deltage, er du velkommen til at tilmelde dig alligevel, da du vil få præsentationen og optagelsen tilsendt i en e-mail efter webinaret.
På dagen logger du på senest 5 minutter før start med det link, du modtager på e-mail, når du har tilmeldt dig - og tjek at højtaleren i din pc ikke står på mute.
Har du spørgsmål til indholdet på webinarerne, så kontakt os på marketing.event@stralfors.dk.
Vi glæder os til din deltagelse!