Fremtiden for faktura- og betalingstjenester
I videoen nedenfor får du mere at vide om, hvordan fakturaoplevelsen ændrer sig sammen med Tom Pope, SVP of Payments hos Tink, som interviewer, vores eksperter fra Strålfors: Mattias Norén, VP Business Development, og Andreas Schei, Business Development Manager.
Den enorme mængde fakturaer i Europa undervurderes ofte – 36 milliarder fakturaer udsendes hvert år – og nu sker der stille og roligt ændringer i måden, fakturaer og regninger betales på.
Som den største distributør af fakturaer i Norden arbejder vi konstant på at transformere og forbedre vores slutkunders digitale oplevelse. Gennem vores partnerskab med MobilePay tilbyder Strålfors at hjælpe fakturaafsendere med at styrke kundeloyaliteten hos deres modtagere ved at tilbyde hurtige og bekvemme betalingsmetoder.
Se videoen (på engelsk), og du vil lære mere om:
- Hvordan vores kunders eksisterende faktureringsproces kan forbedres og være med til at forbedre kundeoplevelsen og reducere omkostningerne
- Hvordan både forbrugere og faktureringstjenester drager fordel af en problemfri betalingsoplevelse
- Hvad det næste inden for fakturaer og fakturering er, og hvordan din virksomhed kan tilpasse sig til fremtiden.
Vil du i gang med betalingsløsninger, der både giver en god kundeoplevelse og hurtigere betalinger? Kontakt vores eksperter, så finder vi sammen de løsninger, der passer bedst til din virksomhed.
+45 33 86 86 86
salg@stralfors.dk